7 ترفند ساده برای یادگیری سریع تر زبان خارجی

یادگیری یک زبان خارجی مثل زبان آلمانی ترفندهایی دارد که اگر به درستی دنبال کنید می توانید یک زبان خارجی  را به راحتی یاد بگیرید.

1-بهم جفت کردن

دو موضوع را انتخاب کنید و از خود بپرسید که این دو مورد چطور باهم مرتبط می شوند. آنها می توانند ایده هایی در یک زمینه خاص باشند (با مسیرهای کوتاه به هم وصل می شوند) یا بین دو موضوع با زمینه های کاملاً متفاوت (آزادراه) باشند. با این کار بین این دو موضوع موجود در مغز خود، مسیرهایی برای تردد ایجاد می کنید.

2- استعاره/ تشبیه

C:UsersmohammadDesktopLEARNING-ANALOGY-300x247.jpg

یک موضوع پیچیده تر انتخاب کنید و آن را با یک ایده ساده تر مقایسه کنید. هنگام یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر، زمانی که برنامه ی عملکرد مداد تراش را می نوشتم؛ سودمند بودن این روش را دریافتم. یکی از پارامترها یک مداد کند بود که طی فرآیند تیز کردن به صورت یک مداد تیز در می آمد. برخی از استعاره ها کاربردهای محدودی دارند در حالی که برخی دیگر می توانند برای درک عمیق مورد استفاده قرار گیرند.

3- دیاگرام

C:UsersmohammadDownloadsLEARNING-CONNECTION-768x555.jpg

برای استفاده از این روش فقط کافی است آن را رسم کنید. من عاشق استفاده از نمودارها برای مرتب کردن قسمتهای زیادی از اطلاعات هستم. هنگامی که به نوشتن برنامه های کامپیوتری نسبتاً سنگین می پرداختم، دسکتاپم پر از نمودارهایی بود که با عجله رسم کرده بودم. ایجاد دیاگرام را نسخه به روز شده ی تصویر سازی در نظر می گیریم. حتما این ویدیو را تماشا کنید!

4- یادداشت های رودخانه ای

C:UsersmohammadDownloadsNOTE-TAKING-CHART-FLOW-768x562.jpg

بیشتر افراد یادداشت ها را بصورت خطی بر می دارند و یک جمله را بعد از دیگری می نویسند. ممکن است یادداشتهای رودخانه ای خیلی سازمان یافته به نظر نرسند ، اما مستلزم ایجاد ارتباط بین ایده ها و نوشتن در تمام جهات در راستای طولی صفحه هستند. به یاد داشته باشید که یادداشت برداری، در جهت تشویق یادگیری است، نه این که فقط به ثبت کردن آنچه گفته شده است بپردازید.

5- اختصار سازی کلمات

C:UsersmohammadDownloadsYOLO-ACRONYM-768x453.jpg

این روش کمی کارآمدتر از حفظ طوطی وار است. شما برای به خاطر سپردن یک جمله یا عبارت می توانید از اختصار سازی استفاده کنید و با به خاطر سپردن یک کلمه؛ کل جمله را در ذهن تان بازآوری کنید. برای ذخیره اطلاعات دلخواه، کلمات اختصاری خود را ایجاد کنید. آموزشگاه زبان آلمانی

6- روش لینک

این یک روش پیشرفته به خاطر سپاری است. من از تجربه شخصی، فهمیدم که به طرز شگفت آوری خوب کار می کند ، اما راه اندازی آن طولانی تر بوده و طول می کشد و اگر می خواهید به سرعت این روش را انجام دهید، باید تمرین کنید. ایده اصلی این است که شما با ایجاد یک تصویر عجیب و غریب که دو موضوع را درگیر می کند ، این دو ایده را به یکدیگر پیوند دهید.

مثلاً من اگر می خواستم لیستی از مواد غذایی را که سیب ، شیر و لوبیا در آن وجود دارد را به خاطر بیاورم ، هدف من ایجاد دو تصویری است که سیب ها را به شیر و شیر را به لوبیا مرتبط می کند. اولین تصویر ممکن است تصویری از یک سیب غول پیکر باشد که از گاو شیر می دوشد. دومین تصویر نیز می تواند یک ظرف شیر باشد که لوبیای پخته شده در آن ریخته شده است.

7- روش چنگک

C:UsersmohammadDownloadsMNEMONIC-RHYME-280x300.jpg

نوعی از روش لینک سازی است، که به شما کمک می کند تا اعداد را به خاطر بسپارید. به جای پیوند دو تصویر با هم، از یک سیستم آوایی استفاده می کنید تا تمام ارقام را به خاطر بسپارید. از این روش می توانید برای رمزگذاری اعداد کلمات و جملات کوتاه استفاده کنید. این مقاله برای توضیح کامل این تکنیک کافی نیست ، اما در صورت علاقه به این روش، با جستجو در گوگل می توانید عمق این روش را دریابید.

منبع: چرب زبان

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*