روش برنامه ریزی موفق برای کسب ثروت و درآمد در زندگی

اگر به دنبال کسب ثروت در زندگی هستید این مطلب برای شماست. برای رسیدن به یک زندگی موفق از نظر درآمد نه تنها باید روش مدیریت و بهره وری زمان را بلد باشید بلکه روش برنامه ریزی روزانه را نیز کاملا مسلط باشید.

سرمایه گذاری در بازار

 

مقتصد بودن مهم است اما این تنها یک روی سکه است. برای مثال نخوردن قهوه مورد علاقه یا کاپوچینو برای صرفه جویی در کمی پول، شما را به هدفتان نمیرساند. حد و حدودی برای پس انداز و صرفه جویی وجود دارد.

بهترین و موثرترین راه افزایش پس اندازتان، سرمایه گذاری در بازار سهام است؛ اما این راهی برای یک شبه پولدار شدن نیست بلکه این روشی آهسته و پیوسته برای پولدار شدن است. با افزایش حدودا ۷ درصد در سال، سرمایه اولیه شما بعد از ۱۰ سال دوبرابر میشود! پس انرا در حساب پس انداز نگه ندارید چون بعداز ۱۰ سال به دلیل تورم، پولتان بی ارزش میشود.

سرمایه گذاری در املاک

سرمایه گذاری در املاک میتواند شما را پولدار کند اما در اینجا به پول بیشتری نیاز است. شاید تا الان در ملک سرمایه گذاری نکرده باشید اما اینکارا در لیست اهدافتان قرار دهید. سرمایه گذاری در املاک اجاره ای، بازده فوق العاد ه ای دارد. فراموش نکنید که شما پتانسیل نامحدودی برای درآمد دارید و تنها کسی که میتواند مانع شما شود، خودتان هستید!

 

کالای کمتر=پول بیشتر

هزینه های زندگیتان را کاهش دهید و سعی کنید برای خرید وسایل غیرضروری هزینه پرداخت نکنید. یک لیست از وسایل ضروری و غیرضروری تهیه کنید. برای مثال موارد ضروری برای زندگی کردن، یک سرپناه، تخت خواب، صندلی، یخچال و… است، پس چیزهایی که بندرت استفاده میکنید در اینجا مشخص میشود. وسایلی که از آنها استفاده نمیکنید فقط زباله هستند، احتمالا خانه شما هم پر از وسایل غیر ضروری است، پس از شر آنها خلاص شوید!

در مدت یک ماه لیستی از وسایلی که میخواهید بخرید تهیه کنید و در پایان ببینید که کدام ضروری تر هستند، هنگامی که میخواهید وسیله ای بخرید از خودتان بپرسید آیا واقعا به این نیاز دارید؟ یا آیا این وسیله زندگی شما را بهتر میکند؟ در اغلب موارد پاسخ منفی است. اگر واقعا مجبور بودید کالایی بخرید، سعی کنید آن را باکمترین قیمت و بهترین کیفیت بخرید. با در نظر گرفتن این مورد ذهنیت شما در مورد پول، تغییر چشم گیری میکند.

 

خودتان را آموزش دهید

 

آموزش مالی، بهترین سرمایه گذری برای شماست. کتابهایی مطالعه کنید تا به راحتی در این زمینه مهارت کسب کنید. کتاب هایی مثل:

  • بیندیشید و ثروتمند شوید
  • پدر پولدار، پدر بی پول
  • ثروتمندترین مرد بابل

بدهی یک شیطان است!

بدهی های خود را پرداخت کنید تا احساس آزادی و راحتی کنید. بدهی داشتن برای بدست آوردن استقلال مالی مانند رانندگی کردن است درحالیکه پایتان را روی ترمز گذاشته اید؛ اما گفتنی است که اگر بدهی بصورت صحیح استفاده شود، میتواند ارزشمند و سودآور هم باشد. راههای زیادی برای پرداخت بدهی ها وجود دارد که میتوانید آنها را مطالعه کنید؛ اما اساسا به اینصورت است که اول باید بیشترین بدهیتان را پرداخت کنید. اگر شما دانشجو هستید میتوانید از وام های دانشجویی با بهره کم استفاده کنید.

 

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

همه ی سرمایه گذاری ها با پول شروع نمیشوند. با تغییرهای ساده در سبک زندگیتان، میتوانید بهبودهای چشمگیری در زندگی و کارتان ایجاد کنید که باعث بیشتر شدن پولتان میشود. کسانی که دوستان ولخرجی دارند و همیشه پول زیادی برای گرانترین رستوران ها و لباس ها و… صرف میکنند، به ندرت میتوانند انسانهای مسولیت پذیری باشند.

سعی کنید که با افرادی که اهداف مشابهی با شما دارند و میتوانید چیزهای زیادی از آنها یاد بگیرید، رفت و آمدکنید. اگر شما شغل ثابتی دارید با افزایش سالیانه ۳ درصد میزان حقوقتان نمیتوانید پیشرفت زیادی کنید. بهترین کار این است که چند سال یکبار شغلتان را عوض کنید. افرادی که معمولا شغلشان را عوض میکنند، ۵۰ درصد در مقایسه با کسانی که شغل ثابتی دارند، درآمد بیشتری دارند.

منبع: هنرفردی

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*