تغذیه روح همراه با خواندن رمان

تغذیه روح همراه با خواندن رمان

رمان­ها باعث رشد و توسعه ذهن افراد می­شوند و شاید اکثر افراد در پاسخ به سوال کتاب مورد علاقه شما چه نام دارد جوابی مشخص را بدهند و اسم یک کتاب را در زمینه­های رمان عاشقانه (اطلاعات بیشتر دراین حوزه)، تاریخی و یا زندگی­نامه­ای و … را ذکر کنند. شاید دلیل اینکه در کتاب فروشی یا سایت دانلود رمان مثل کتابچین بیشترین فروش و دانلود مربوط به این دسته از کتب می­باشد این باشد که ما دوست داریم به واقعیت­هایی از زندگی پی ببریم که در کتب درسی برای ما نشان داده نشده­اند و این کتب نشان دهنده این واقعیت­ها و فانتزی های زندگی از زبان شخص دیگری می­باشند.

رمان

یک رمان خوب چه ویژگی­هایی را دارا می­باشد؟

بسته به تغییرات در حالات زمانه ویژگی­های یک رمان نیز می­تواند تغییرات کوچکی را نیز داشته باشد اما در کل برای خرید و یا دانلود چنین کتابی باید به ویژگی­های اساسی که مربوط به یک رمان خوب می­باشد توجه کرد این ویژگی­ها عبارتند از:

نوآوری قالب:

 هدف اصلی رمان­ها نوآوری می­باشد و با اینکه یک اصل دشوار است اما باعث ایجاد تغییرات در این قالب ادبی می­شود. که این همان وجه تمایز بین این قالب و سایر قالب­های ادبی می­باشد که کمتر دستخوش تغییر در شاکله خود می­باشند. در گذشته اشعار حماسی و غنایی برای یونانیان و رومیان یک نوآوری بود که با توجه به تغییر سلیقه و تفکر مردم امروزی نیاز به تغییرات و نوآوری در این قالب ادبی می­باشد.

محدوده اندازه رمان:

طول رمان­های استاندارد در محدوده کوتاه شصت الی هفتاد هزار کلمه ای و محدوده طولانی دویست هزار کلمه می­باشد.

متن قالب رمان:

مهمترین ویژگی­های رمان­ها واقعی بودن آن ها و نوع فرم نوشتاریشان می­باشد به طوری که به نثر نوشته شوند تا برای شخص خواننده به راحتی قابل درک و فهم باشد و دلیل جذابیت این کتاب­ها همین ویژگی واقع گرایی آن است.

پرطرفدارترین نوع رمان­ها در دنیا:

رمان واقع گرا که همان تخیل در نشان دادن واقعیت توسط اثر خلق شده است، تاریخی که اتفاقات و حوادث گذشته را بازگو می کند، گوتیک که بیانگر نیروهای خارق العاده و ترس و وحشت است، شرح حال نویسی که زندگی نویسنده را توصیف می کند، عاشقانه که روابط عاطفی و احساسات دو شخص را بیان می­کند، هزل که برای تغییر تفکر خواننده نسبت به موضوع خاصی آن را به سخره می­گیرد، تخیلی و علمی که آینده و حوادث آن را پیش بینی می­کند.

تغذیه روح همراه با خواندن رمان

با مراجعه به سامانه کتابچین می توانید رمان عاشقانه یا رمانهای صوتی کتابچین را در موضوعات مختلف دانلود کرده و به خواندن آن ها بپردازید.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*