با بست چهارپیچ بیشتر آشنا شوید!

آشنایی با بست چهار پیچ و بست فلزی

آشنایی با بست چهار پیچ و بست فلزی

داربست ها یکی از کاربردی ترین ابزاری می باشند که می توانید از آنها برای کار در ارتفاع استفاده کنید به همین منظور باید در مورد این ابزار کاربردی اطلاعات کافی داشته باشید تا شما را در کارهای ساختمانی کمک کند برای همین منظور در این مقاله قصد داریم شما را با بسیار از مواردی که ممکن است در این زمینه به شما کمک کند آشنا نماییم. در ادامه در مقاله ی بست فلزی و بست چهارپیچ را بیشتر بشناسید با ما همراه باشید. یکی از مهم ترین مواردی که در مورد داربست ها وجود دارد این است که آنها به وسیله ی بست های خاصی به هم متصل می شوند به همین منظور باید در مورد انواع بست هایی که برای یک داربست نیاز می باشد باشد اطلاعات کافی را داشته باشید که در این مقاله در مورد بست های مورد نیاز در داربست ها صحبت خواهیم کرد. انواع بست های داربست به این ترتیب هستند: بست چهار پیج بست دو پیچ بست تک پیچ یا قائم بست گردون بست های چهار پیج این بست ها که یکی از مهم ترین اجزای داربست هستند یکی از معروفترین این بست های بست های چهار پیچ می باشد ای بسته از یک تنه و دوبرگره ی فلزی ساخته شده اند و برگه به وسیله ی دو پیچ به یکدیگر متصل شده اند و در تنه ای که در این بست وجود دارد چهار عدد سوراخ وجود دارد و انتهای پیج حالی گره مانند وجود دارد که پیچ ها از سوراخ بیرون نیایند.

آشنایی با بست چهار پیچ و بست فلزی

 

هر یکی از برگه ها دارای یک سوراخه حلالی می باشد که یکی حفره ی نمیه باز در انتها آنها قرار گرفته است که در یک سوراخ بسته می شود و به همین خاطر برگه توانایی ایم را دارد که درو محور پیچ چرخش داشته باشد و این مورد سبب شده است که زمانی که لوله در شیار تنه جا انداخت با پرخیدن برگه ی مورد آن پیچ ها قفل می شوند و بسای محکم بر روی لوله های بسته می شوند. بیشتر بست هایی که بر روی داربست ها نصب می شوند در ایران به این شکل می باشند و بست های چهار پیچدارای برگه و تنه های خاصی هیتند که تولید آنها در ریختگری انجام می شود در ایران هم برای ساخت این نوع ازبست چهار پیچ کارخانه های معتبری وجود دارد که بست های با کیفیتی را در اختیار داربست زنان قرار می دهد. البته لابد در انتخاب بست مناسب نیز دفت کنید زیرا که بعضی از کارخانه ها بست های نا مرغوب در اختیار مشتریان قرار می دهند.

آشنایی با بست چهار پیچ و بست فلزی

 

نکات مهم در مورد خرید بست چهار پیچ:

  • اگر قصد خرید بست های چهار پیچ مرغوب را دارید باید حتما به وب سایت هایی مانند زودبست که بست فلزی زودبست را در اختیار شما میگذارند، مراجعه نمایید.
  • در هنگام خرید بستمورد نظر خود بست خود را به یک لوله ببندید و مطمئن شوید که تا آخر سفت کرده اید اگر بست ترک برداشت بست خوبی را خریداری نکرده اید.
  • در انتخاب بست هایی که پیچ کوتاه تری دارند دقت لازم را داشته باشید زیرا که پیچ هاباید حتما بلند باشند در صورتی که پیچ کوتاه باشد در زمان نصب با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.
  • به تنه ی بست حتما دقت داشته باشید که هیچ ترکی نداشته باشد و سوراخ های بستاندازه ی مناسب نداشته باشند که با یک پیچ می توانید این مسئله را امتحان نمایید.
  • واشرهانیز باید ضخامت لازم را داشته باشند که در حین کار با داربست خراب یا هرز نشوند واشرهای نازک مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارند.

آشنایی با بست چهار پیچ و بست فلزی

 

 

  • به شیارهایی که در بست ساخته شده است حتما دقت لازم را داشته باشید زیرا که بعضی از شیارها دو رشته ای هستند که سبب هرز شدن پیچ ها می شوند.
  • بهتر است بست چهار پیچ دست دومخریداری نکنید و می توانید در کنار بست اصلی یک عدد بست کنترل خریداری کنید و بیشتر از دو یا سه عدد بست کنترل زیاده روی است. این موضوعی خیلی مهمی است که حتما باید از بست های آکبند استفاده کنید زیرا که بست های دست دوم احتمال هرز بودن و یا قفل بودن پیچ ومهره را دارند.

منبع: http://meekhkoob.ir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*